Twoje dziecko interesuje się programowaniem i chciałoby rozwijać swoje zainteresowania? Kurs Assembly to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z programowaniem. Sprawdź dlaczego!

Język Assembly - czyli co?

Język Assembly to prosty język blokowy. Stanowi dobry punkt wyjścia dla najmłodszych, początkujących uczniów. Jest nieskomplikowany i posiada przyjazny interfejs. Jest to język niskopoziomowy, wyróżniający się małym rozmiarem kodu oraz dużą szybkością działania. Jedno polecenie w tym języku odpowiada jednemu rozkazowi procesora, co znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy najmłodszym programistom. Początkujący użytkownicy mogą poznać podstawowe pojęcia, takie jak:

  • wejście i wyjście programu
  • zmienne
  • operacje arytmetyczne
  • instrukcja warunkowa
  • pętle

Niewielka ilość spójnych i uniwersalnych instrukcji, 9 prostych poleceń w języku polskim oraz możliwość poznania podstawowych konstrukcji, które spotkać można także w innych językach programowania - wszystko to otwiera dzieciom drogę do rozwijania swojej pasji.

Zalety języka Assembly

Język programowania Assembly dla najmłodszych jest dobrym pomysłem - młodsze i starsze dzieci często interesują się programowaniem, a przyswajanie nowych umiejętności ułatwia im intuicyjność, z jaką podchodzą do zadań. Dzięki temu w szybki sposób są w stanie przyswoić zasady programowania. W tym języku poszczególne polecenia są przypisane do określonych bloczków. Programowanie Assembly dla dzieci dzięki metodzie drag and drop przypomina budowanie z klocków - najmłodsi bawią się i uczą jednocześnie. Aby jeszcze bardziej ułatwić zadanie małym programistom, wprowadzono cztery pudełka, które za pomocą instrukcji można dowolnie modyfikować i zapisywać. Dzięki nauce języka Assembly dzieci mogą poznać podstawy programowania będące dobrym punktem wyjścia do dalszego rozwijania umiejętności.

Gdzie uczyć się programowania?

Jeżeli Twoje dziecko chce uczyć się programowania, zapisz je na profesjonalny kurs prowadzony przez doświadczonych nauczycieli. Ofertę kursów skierowanych właśnie do najmłodszych przyszłych programistów proponuje Insta Kółko - całoroczny kurs programowania online. Kurs Asembly dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę oraz kursy Pythona i C++ dla bardziej zaawansowanych to propozycje od Insta Kółko. Dzieci przypisywane są do małych grup tworzonych pod kątem doświadczenia, wieku i tempa pracy. Każda grupa prowadzona jest następnie przez opiekuna, z którym krok po kroku dzieci uczą się języków programowania. Z oferty Insta Kółko mogą korzystać uczniowie z klas 3-8 szkoły podstawowej oraz z 1 klasy szkoły średniej.

Komentarze

Zostaw Komentarz