Blendery wielofunkcyjne, barmańskie i kielichowe to urządzenia bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie profesjonalnej kuchni. Stanowią one jeden z podstawowych elementów wyposażenia profesjonalnych restauracji, kawiarni czy barów. Do czego wykorzystywane są blendery? Jak wybrać dobry wysokiej jakości urządzenie dla gastronomii? Podpowiadamy!


Blender gastronomiczny – podstawowy element wyposażenia kuchni


Blendery gastronomiczne to urządzenia, które stanowią jeden z ważniejszych elementów wyposażenia  każdej profesjonalnej kuchni. Wykorzystywane są one do wielu zastosowań w restauracjach, barach i kawiarniach, ponieważ pozwalają na znaczne usprawnienie działań podczas przygotowywania różnego rodzaju dań czy napojów. W gastronomii najbardziej przydatne są blendery, które pozwalają na sprawne i efektywne przyrządzenia potraw, takich jak zupy kremowe, gęste sosy, hummus czy pasty.  Tego rodzaju urządzenia są też niezbędne podczas przygotowywania różnego rodzaju shake’ów, napojów mlecznych i koktajli. 
Zakup blendera do gastronomii – na co zwrócić uwagę?
W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji wśród blenderów przeznaczonych do gastronomii, dlatego zakup odpowiedniego, wysokiej jakości urządzenia stanowi niezwykle trudne zadanie. Wymaga ono uwzględnienia kilku istotnych czynników, które pozwalają na wybór rozwiązania gwarantującego efektywną pracę i długotrwałe użytkowanie. Do najważniejszych z nich zalicza się:

  • Moc urządzenia – jest podstawowym parametrem warunkującym wydajną i długą pracę urządzenia. W przypadku blenderów do gastronomii warto decydować się na urządzenia o wysokiej mocy, które sprostają stawianym im wymaganiom, takim jak częsta i długotrwała eksploatacja
  • Funkcjonalność – wybór blendera do gastronomii wymaga uwzględnienia jego przeznaczenia i funkcji, jakie będą niezbędne podczas przygotowywania serwowanych przez dany lokal potraw czy napojów. Do najczęściej uwzględnianych funkcjonalności tego typu urządzeń zalicza się pulsację, kruszenie lody, emulgowanie, siekanie oraz możliwość miksowania gorących i gęstych składników. Urządzenie wyposażone w te opcje z pewnością doskonale sprawdzi się w większości zastosowań
  • Pojemność kielicha – pojemność zbiornika służącego do blendowania powinna być dobrana w zależności od potrzeb danego lokalu gastronomicznego, tak aby możliwe było wygodne i sprawne przygotowywanie dań czy napojów przy jego pomocy
  • Jakość i ilość noży – ostrza stanowią jeden z najważniejszych elementów blendera, od których zależy przydatność i wydajność urządzenia do konkretnego zastosowania. Najlepiej decydować się na blendery, które posiadają przynajmniej dwie pary ostrzy.

Blendery gastronomiczne – jaki wybrać? 


Na rynku dostępne są różne rodzaj blenderów, takie jak blendery wielofunkcyjne, blendery barmańskie czy blendery kielichowe. Wszystkie z nich doskonale sprawdzają się w zastosowaniach gastronomicznych, a ich dobór zależy od wymagań stawianych przez dane zastosowanie. Blender barmański będzie najlepszym rozwiązaniem do przygotowywania koktajli, shake’ów czy napojów alkoholowych. Z kolei blendery wielofunkcyjne i klasyczne blendery kielichowe to najlepsze rozwiązanie do wykorzystania w restauracjach, które zajmują się przygotowywanie dań, takich jak zupy krem, sosy czy inne potrawy wymagające blendowania.
Sprawdź ofertę blenderów gastronomicznych na https://gastroplaneta.pl/pl/c/Blendery/67!
 

Komentarze

Zostaw Komentarz