W obecnych czasach coraz bardziej zwracany uwagę na wygląd naszego ciała. Szukamy coraz to nowych sposobów, żeby wyglądało ono jak najlepiej. Niestety nie zawsze da się osiągnąć wymarzony efekt jedynie przez ćwiczenia czy dietę. Chirurgia plastyczna oferuje oczywiście wiele zabiegów, które zapewniają poprawę wyglądu sylwetki, jednak zwykle są one okupione bólem, długim czasem rekonwalescencji, wysoką ceną i szeregiem możliwych skutków ubocznych. Na szczęście gabinety wychodzą temu na przeciw i dają nam do wyboru wiele możliwości poprawy wyglądu bez ingerencji chirurga. Jednym z takich zabiegów jest liposukcja ultradźwiękowa. Warto się więc przyjrzeć temu zabiegowi bliżej. 

Czym jest i jak działa Lipolaser?

Zabieg ten polega na wykorzystaniu wiązki laserowej w celu zredukowania objętości tkanki tłuszczowej. Wiązka lasera, poprzez wnikanie w głąb skóry powoduje zwiększenie przenikalności błony komórkowej adipocytów. W efekcie komórki tłuszczowe ulegają skurczeniu, a zawarty w nich płynny tłuszcz zostaje uwolniony do przestrzeni międzykomórkowej, a stamtąd jest stopniowo usuwany w drodze naturalnych procesów metabolicznych organizmu. Efektem jest zmniejszenie obwodów ciała, poprawienie konturu sylwetki i redukcja cellulitu. Jest to zabieg niemal bezinwazyjny, chociaż w dużej mierze zależy to od objętości naszej tkanki tłuszczowej.

Jakie zalety ma liposukcja ultradźwiękowa?

W porównaniu z klasyczną liposukcją, Lipolaser posiada szereg zalet - jego użycie jest zdecydowanie mniej inwazyjne i bezpieczniejsze. Daje on możliwość powrotu do normalnego życia w znacznie krótszym czasie. Dodatkowo promieniowanie lasera działa na pobudzenie wytwarzania kolagenu, co prowadzi do wzmocnienia skóry. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Jak każdy inny, również ten zabieg posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania, są to:

  • ciąża
  • stany zapalne organizmu i gorączka
  • przerwana ciągłość naskórka i otarcia, infekcje skórne
  • stosowanie kremów zawierających retinol lub izotretinoinę, leczenie retinoidami
  • niektóre choroby (nowotwory, choroby krwi, choroby serca, cukrzyca czy epilepsja)
  • implanty w obszarze zabiegowym
  • menstruacja

Jak często należy wykonywać zabieg i jaka jest jego cena?

W celu osiągnięcia najlepszych efektów warto wykonać minimum 8 zabiegów w serii (2 zabiegi w tygodniu). Ceny kształtują się różnie, w zależności na przykład od miasta. Średnia cena za jedną partię (na przykład brzuch, uda lub pośladki) to około 160zł. Co ważne, niektóre gabinety, jak na przykład Coco-time we Wrocławiu, oferują zakup karnetu w promocyjnej cenie, warto więc przyjrzeć się tak korzystnym ofertom. Zapraszamy na stronę https://coco-time.pl/lipolaser-xante/!

Komentarze

Zostaw Komentarz