Wielu Polaków rozważa kupno samochodu z Niemiec. Kusi ich atrakcyjna cena aut, które są w doskonałej jakości. Jednocześnie nie są oni pewni, czy poradzą sobie z wszystkimi formalnościami. Jednym z obowiązków jest rejestracja takiego samochodu w Polsce. Na czym dokładnie polega ta procedura?

Rejestracja samochodu

Każdy zakupiony samochód (zarówno w kraju, jak i za granicą) podlega obowiązkowi rejestracji. Wykonuje się ją w wydziale komunikacji przypisanym do miejsca naszego zameldowania. Aby zarejestrować auto z Niemiec należy opłacić w Urzędzie Celnym podatek akcyzowy. Należy również przedstawić badanie stanu technicznego samochodu. Nie obędzie się również bez wykupienia obowiązkowego OC u ubezpieczyciela. Trzeba również przedstawić dowód zakupu pojazdu w postaci faktury lub polsko-niemieckiej umowy dotyczącej kupna-sprzedaży, a także tymczasowe tablice rejestracyjne, dokument tożsamości właściciela oraz potwierdzenie opłat. Trzeba mieć na uwadze, że czas na rejestrację jest ograniczony - zależy od od typu tablic rejestracyjnych na jakich zostało przywiezione auto. Okres ten mieści się w przedziale od 5 do 30 dni.

A może by tak skorzystać z pośrednika?

Samochód sprowadzony z Niemiec wymaga szeregu formalności do załatwienia. Nie wszyscy mają na to czas lub ochotę. Aby uniknąć problemów i nie tracić czasu, warto skorzystać z pomocy pośrednika jakim jest Carforfriend, który zajmie się profesjonalnie całym procesem zakupu samochodu tj. od znalezienia i zakupu danego auta, po jego sprowadzanie do Polski i zarejestrowanie w kraju. Dzięki temu można mieć 100 procent pewność, że wszystkie formalności będą odpowiednio i na czas załatwione. Carforfriend to firma, która zakupuje samochody z Niemiec już od lat, zna polskie i niemieckie przepisy, a także potrafi negocjować ceny oraz znajdywać korzystne oferty. Bez stresu można więc zakupić niemieckie auto w rozsądnej cenie, nie myśląc także o procedurach i formalnościach.

Kupując auto u zachodniego sąsiada, trzeba mieć na uwadze, jak ważne są procedury. Z pewnością bardzo istotna jest rejestracja zakupionego samochodu, na której przeprowadzenie nie ma zbyt wiele czasu. Aby jej dokonać, trzeba przygotować odpowiednią dokumentację, dokonać niezbędnych opłat, a także sprawdzić stan techniczny auta. Na szczęście nie trzeba tego wszystkiego robić w pojedynkę. Carforfriend to sprawdzony pośrednik, który na każdy etapie zakupy dba o najwyższą jakość usługi i zadowolenie klienta, który nie musi martwić się formalnościami i dokumentami.

Komentarze

Zostaw Komentarz