Aparat do mierzenia ciśnienia informuje nas o tym, jakie posiadamy aktualnie ciśnienie tętnicze. Bardzo ważne jest, aby utrzymywało się ono na prawidłowym poziomie. Dzięki temu wszystkie tkanki, w tym także narządy są odpowiednio zaopatrzone w tlen oraz substancje odżywcze. Odpowiednia wartość ciśnienia tętniczego powinna wynosić 120/80 mmHg. Często zdarza się tak, że wyniki przekraczają 140/90 mmHg. Wówczas to potrzebna jest konsultacja lekarska.

Dlaczego warto posiadać ciśnieniomierz na wyposażeniu domowym?

Ciśnieniomierz to takie urządzenie, które powinno znajdować się w każdym domu. Zaopatrzyć się w niego można chociażby za pośrednictwem oferty https://www.plusultra.pl/cisnieniomierze. Pozwala on dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego w szybki oraz prosty sposób. Przeprowadzenie takiego badania pozwala przybliżyć każdej osobie istotne informacje na temat stanu jej zdrowia. W razie jego znacznego pogorszenia się można bardzo szybko zareagować i podjąć odpowiednie działania medyczne. A co za tym idzie zmniejszyć ryzyko powikłań, które mogłyby być następstwem wysokiego ciśnienia.

Dokonując regularnych pomiarów ciśnieniomierzem, można bardzo szybko wykryć nadciśnienie tętnicze. Obecnie na tę przypadłość cierpi mnóstwo osób, a zwłaszcza w starszym wieku. Choroba ta dotyka już ponad dziewięć milionów Polaków. Ta niebezpieczna dolegliwość doprowadza do stopniowego uszkodzenia narządów wewnętrznych t.j: siatkówka, mózg, nerki oraz serce.

Ciśnieniomierze w bogatej ofercie

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów ciśnieniomierzy. Wśród wielu z nich można wyróżnić:

  • ciśnieniomierz zegarowy
  • ciśnieniomierz półautomatyczny
  • ciśnieniomierz cyfrowy

Ciśnieniomierz zegarowy – czyli lekarski składa się z mankietu, słuchawek, pompki oraz wskaźnika zegarowego. W urządzeniu tym pomiar wykonuje się manualnie. Sprzęt ten jest niezwykle wiarygodny, choć jego obsługa nie należy do najprostszych. Z tego też względu dla wielu osób nie są one najlepszym wyborem.

W sprzedaży dostępny jest też ciśnieniomierz półautomatyczny, który to jest dużo prostszy w obsłudze. Dokonuje on w łatwy sposób pomiaru ciśnienia krwi. Jedynym zadaniem użytkownika podczas mierzenia jest wtłoczenie powietrza do mankietu przy pomocy specjalnej pompki oraz odczytanie wyświetlonego wyniku.

Najlepszym wyborem jest ciśnieniomierz elektroniczny, który dzięki wbudowanemu systemowi potrafi sam dokonać pomiaru ciśnienia. Wszystko czynności związane z mierzeniem ciśnienia krwi dzieją się automatycznie po wciśnięciu jednego przycisku na tym urządzeniu. Tego rodzaju sprzęt obejmuje:

  • ciśnieniomierz naramienny – w sprzęcie tym mankiet zakłada się na ramię, a pomiar dokonuje się na tętnicy ramiennej.
  • ciśnieniomierz nadgarstkowy – w urządzeniu tym mankiet należy założyć na nadgarstek, a pomiar dokonuje się na tętnicy promieniowej.

Aparat ciśnieniowy to bardzo przydatne urządzenie, bez którego osoba chora na nadciśnienie nie mogłaby bezpiecznie funkcjonować. 

Komentarze

Zostaw Komentarz