Może zdarzyć się, że pacjent zostanie odesłany na rentgen zębów, który pozwoli na ocenę stanu uzębienia, kości szczęk i żuchwy. Jest to badanie bezbolesne i bezpieczne, które pomaga w diagnozie wielu problemów stomatologicznych (np. próchnica, wady rozwojowe, ocena zębów zatrzymanych), jest także konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Jak wygląda wykonanie RTG zębów i gdzie najlepiej zgłosić się na tego typu badanie?

Jak wygląda rentgen zębów?

Rentgen zębów trwa tylko kilka minut. Radiolog nakłada specjalny fartuch ochronny i instruuje pacjenta, co ma robić. Tzw. zdjęcia wewnątrzustne (czyli zdjęcia przylegające i zgryzowe) odbywają się na siedząco. Pacjent przytrzymuje kliszę rentgenowską, którą radiolog umieścił w jego jamie ustnej. W przypadku badania zewnątrzustnego (pantomogram i zdjęcia panoramiczne) pacjent najczęściej musi znajdować się w pozycji leżącej. W trakcie wykonywania zdjęcia, pacjent nie może wykonywać żadnych ruchów. 

Gdzie wykonać rentgen zębów?

Rentgen zębów to badanie, które jest niezbędne w procesie diagnozy wielu schorzeń i problemów stomatologicznych. Dzięki niemu ustalić można, jak powinno przebiegać skuteczne leczenie. Choć badanie samo w sobie nie jest skomplikowane, warto mieć na uwadze, by wykonywali je profesjonaliści - osoby, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta, a jednocześnie o to, by zdjęcie zostało odpowiednio zrobione. Miejscem oferującym taką pomoc jest pracownia radiologiczna. 

Mieszkańcy miasta Szczecin i okolic mogą zdecydować się na rentgen zębów w Panoramicdent. Jest to placówka, którą tworzy wykwalifikowany zespół techników elektroradiologii, dzięki czemu można mieć pewność, że zdjęcie zostanie wykonane w sposób bezpieczny i odpowiedni. Co więcej, Panoramicdent wyróżnia się przyjemnymi dla kieszeni cenami. Istnieje możliwość wykonania zdjęć zarówno wewnątrzustnych, jak i zewnątrzustnych. W razie wątpliwości czy pytań wykwalifikowana kadra służy informacją. Placówka znajduje się pod adresem ul. Duńska 25, 71-795 Szczecin.
 

Komentarze

Zostaw Komentarz