Seks tantryczny - egzotyczna nazwa a psychologia człowieka

Większość osób uważa starożytne, wschodnie idee seksualności za oparte na spisie pozycji erotycznych i fizycznych technikach pobudzania. Prawda jest jednak nieco inna. Indyjska "Kamasutra" stanowiła poradnik dla kochanków, jak rozbudzić emocje między dwojgiem osób i osiągnąć spełnienie dzięki głębokiemu zrozumieniu natury ludzkiej.

Pozycje i zabawki erotyczne wspierają przeżycia miłosne pod kątem fizjologicznym, seks tantryczny bazuje zaś na rozwijaniu więzi u partnerów, określa podejście do intymności. Nie od dziś wiadomo, że uczucia są świetną (i zazwyczaj główną) podstawą do rozpoczęcia współżycia - bez odpowiednio przygotowanej sfery mentalnej partnerzy nie odczuwają szczęścia także w trakcie zbliżenia.

Joga seksualna pomaga zatem w rozbudzeniu psychicznej, elementarnej i najistotniejszej, sfery życia intymnego. Ćwiczy się ją w obecności partnera bądź partnerki, skupiając na oddechu, dotyku i bliskości drugiej osoby - wykorzystuje się ją również w nauce kontrolowania wytrysku u mężczyzn. Jedynym minusem, a zarazem ważnym aspektem tego typu jogi, jest czas poświęcany zbliżeniom: dłuższy niż w przypadku przeciętnego stosunku.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia współżycia jest wtedy nie gra wstępna, lecz budowanie odpowiedniej atmosfery między kochankami - jeszcze w ubraniach możecie leżeć na łóżku, gładząc się po ciele i patrząc głęboko w oczy. Dajcie sobie czas na dostrzeganie małych rzeczy: pieprzyków lub zmarszczek na twarzy, koloru soczewek i postarajcie się zrównać oddech. Niewerbalnie wzmocnijcie więź.

Następnie możecie rozebrać się powoli, usiąść na ziemi (zapewnijcie sobie miękkie podłoże) i ponownie skupić się na własnym oddechu, dostosować jego rytm do oddechu partnera/partnerki, wpierw patrzeć sobie głęboko w oczy, następnie oglądać ciała. Wnioski płynące z wielu eksperymentów, badających ludzkie zachowanie, podkreśliły niezwykłą właściwość kontaktu wzrokowego do budowania więzi między ludźmi - warto zatem polegać na nim i w sytuacjach intymnych.

Kiedy już doświadczycie erotyzmu płynącego z ukojenia, pobudzenia wzrokowego, możecie zacząć się dotykać - zetknijcie się kolanami w siadzie tureckim i złączcie ręce, wstańcie i gładźcie się wzajemnie przez parę minut, masujcie olejkiem eterycznym, czeszcie sobie włosy, pobudzajcie w ciszy piórkiem... wszystkie te czynności stanowić będą niezwykle pobudzającą grę wstępną. Szczególnie polecane są przed seksem podczas okresu, seksem po porodzie czy seksem w ciąży - mogą zmniejszyć odczuwanie bólu, dyskomfortu i zachęcić do późniejszych pieszczot.

Komentarze

Zostaw Komentarz