Trudno jednoznacznie określić, jaki powinien być profesjonalny, osobisty notes. Jego formę kształtuje bowiem sposób jego użycia, charakter jego posiadacza, ale też zapisana w nim treść. Typowy, męski notes dla taty znacząco będzie różnił się od notesu zawierającego ulubione przepisy, czy też od prowadzonych przez dzieci pamiętników.

Jakość ponad wszystko

Z punktu widzenia mężczyzny jakość definiuje jego styl, profesjonalizm, ale też męskość. Dlatego typowy, męski notes powinien być trwały, wytrzymały, niezawodny, ale też utrzymany w klasycznej formie. Dzięki temu będzie on bardzo dobrze świadczył o osobie, która go nosi. Ważne jest również to, aby notes ten był w miarę funkcjonalny. Czytelny druk połączony z odpowiednio dobranym tłem (papier gładki, w kratkę lub linie) to świetne rozwiązanie dla tych mężczyzn, którzy chcą mieć wszystko pod kontrolą.

Wygoda korzystania

Niezależnie od sposobu wykonania, idealny notes dla taty powinien być przede wszystkim wygodny w użyciu. Warto zastanowić się np. nad modelem wyposażonym w specjalną kieszonkę. Będzie można w niej schować długopis, ołówek lub inne, piszące narzędzie, które dzięki temu będzie stale dostępne pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem będzie np. notes z gumką, dzięki której będzie można łatwo zaznaczyć określoną stronicę w notesie. Istotna jest też jakość papieru, który nie powinien rozrywać się w przypadku nieco silniejszego naciśnięcia długopisu lub ołówka.

Kreatywność jak... kartka papieru

Mężczyźni nie chcą być ograniczani. Dlatego najlepiej, jeśli otrzymają oni do dyspozycji funkcjonalny notes, który jednocześnie będzie pozbawiony jakichkolwiek niepotrzebnych udogodnień. Mężczyzna jest z natury kreatywny, dlatego jego ulubiony notes powinien zapewniać mu możliwość tworzenia dowolnych notatek i to w różnorodnej formie. I właśnie dlatego zaprojektowany dla niego gadżet powinien być pozbawiony jakichkolwiek zbędnych grafik, napisów, czy też innych, mało funkcjonalnych dodatków.

Mobilność ponad wszystko!

I jeszcze jedno! Typowy, męski notes powinien być przede wszystkim mobilny i poręczny. Co to oznacza? Mówiąc wprost: mężczyzna powinien mieć go zawsze przy sobie. Ważne, aby mieścił się on w łatwo dostępnej kieszeni. Cóż, potrzeba stworzenia niezbędnych notatek może pojawić się zawsze i to niezależnie od tego, czy mężczyzna wybrał się na rodzinne zakupy, czy też jest w pracy.

Podsumowując, idealny notes dla mężczyzny nie istnieje. Na szczęście istnieje notes Lediberg, którego charakterystyka jest mocno zbliżona do opisanego wcześniej, typowego, męskiego gadżetu.

Komentarze

Zostaw Komentarz