1. "Nawyk osiągania" Bernie Roth

Jeśli masz problemy ze stawianiem sobie jasnych celów w życiu i ich realizowaniem, Bernie Roth, współzałożyciel instytutu d.school na Uniwersytecie Stanforda, pomaga w przyswojeniu sobie nawyku osiągania, który według niego można wyćwiczyć, podobnie jak mięśnie. Teoria myślenia projektowego, którą przedstawia w tej pozycji Roth, zachęca do współdziałania z innymi, ale także daje konkretne wskazówki do ćwiczeń utrwalających konkretne, dobre nawyki. To świetna motywacja do pracy nad sobą i stawianiem przeszkód przez połączone siły naszego ego i obaw, które nami kierują.

2. "Wielka magia. Odważ się żyć kreatywnie" Elizabeth Glibert

Autorka wielkiego bestsellera wydawniczego o zmianie swojego życia "Jedz, módl się, kochaj", powraca tym razem z książką zachęcającą do odkrycia kreatywności w najdrobniejszych przejawach życia. Jak poradzić sobie z lękiem, dążeniem do perfekcjonizmu i brakiem natchnienia - w "Wielkiej magii" znajdziemy sposoby na obudzenie w sobie pokładów kreatywności, do których mamy dostęp jako dzieci, a które wraz z wiekiem są w nas blokowane przez otoczenie i nas samych.

3. "Slow life. Zwolnij i zacznij żyć" Joanna Glogaza

Pozycja autorstwa popularnej blogerki Styledigger, na którym od lat porusza tematykę slow life i slow fashion. Poradnik przybliżający serię praktycznych ćwiczeń, które pozwolą nam pogodzić się z własnym stylem życia i swoimi dziwactwami, odkrywając jednocześnie, że tak naprawdę niewiele potrzeba nam do szczęścia.

4. "Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności" Charles Duhigg

Kolejna pozycja eksperta z zakresu efektywności, autora bardzo znanej książki "Siła nawyku". Przytaczając szereg przykładów wziętych z historii biznesu, Duhigg zachęca do zmiany sposobu myślenia w codziennej pracy, która prowadzi do niebanalnych rozwiązań i sukcesu.

5. "Być razem" Jesper Juul

Zmarły w 2019 roku duński psycholog, którego książki zmieniły sposób myślenia o wychowywaniu dzieci, tym razem z pozycją skierowaną dla dorosłych chcących świadomie pracować nad swoimi związkami. W rozmowach z siedmioma parami zawartymi w tej książce Juul zastanawia się nad tak powszechnymi problemami, jak codzienne konflikty, presja wzajemnych oczekiwań, nierówny podział odpowiedzialności lub niezgodność w podejściu do dzieci.

Komentarze

Zostaw Komentarz