Płyny sprzedawane w butelkach muszą zapewniać optymalny i wygodny sposób dozowania. Jedną z popularnych możliwości jest wyposażenie opakowania w triggery, czyli spryskiwacze. Zapewniają one ekonomiczne i równomierne rozpylanie substancji. W związku z tym mogą być z powodzeniem stosowanie w różnych branżach.

Podstawowe parametry

Triggery są oferowane w różnych wersjach kolorystycznych, jak chociażby w sklepie https://www.centrumopakowan.com/pol_m_Zamkniecia_Triggery-160.html. Różnią się także innymi parametrami, jak długość dołączonego wężyka i rodzaj gwintu. Można wybierać różne odmiany spustów, które są przeznaczone do obsługi za pomocą dwóch lub trzech palców. Zwykle triggery spryskiwacze są również wyposażone w funkcję włączenia i wyłączenia (ON-OFF), która skutecznie chroni płyn przed wyciekaniem.

Szerokie zastosowanie

Triggery rozpylają substancje w formie mgiełki lub ukierunkowanego strumienia. Są często wykorzystywane do dozowania środków czystości, a także w branży spożywczej i ogrodnictwie. Sprawdzają się wszędzie tam, gdy konieczne jest precyzyjne odmierzanie płynów i kierowanie ich w konkretne miejsca. Dlatego triggery spryskiwacze można wygodnie używać także jako element opakowań wielu kosmetyków.

Wykorzystanie w kosmetyce

Triggery do opakowań kosmetycznych można używać jako alternatywa dla tradycyjnych nakrętek. Zwiększają funkcjonalność opakowań i ułatwiają korzystanie z produktów. Mają dwojaką funkcję — pozwalają na szybkie zamknięte butelki oraz pełnią funkcję dokładnego dozownika. Z reguły trigger zamknięcie posiada praktyczne, które szczelnie izoluje zawartość, dlatego substancja wewnątrz nie będzie parować, ani wyciekać. Jest to szczególnie ważne, jeśli płyn ma małą gęstość. Dozownik umożliwia optymalne wykorzystanie zawartości całej opakowania. Ponadto klient może z góry przewidzieć ilość porcji, które wystarczą na określony czas.

Wygoda i bezpieczeństwo

Substancje są umieszczenia w plastikowych lub szklanych opakowaniach. Niezależnie od ich rodzajów, każda butelka powinna charakteryzować się odpornością na czynniki zewnętrzne. Dostępne triggery są zazwyczaj mało wrażliwe na środki chemiczne. Ponadto ich skomplikowany kształt oraz sztywna struktura powodują, że są mało podane na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego mogą być używane przez długi czas. Szeroki wybór triggerów sprawia, że możliwe jest szybkie dobranie modelu najlepiej dostosowanego do konkretnego produktu. Triggery do opakowań kosmetycznych powinny cechować się dużą trwałością oraz możliwością wielokrotnego zastosowania. Dzięki swoim właściwościom klient może wygodnie dozować produkt, a nawet wykorzystać puste opakowanie do innych celów w domu lub ogrodzie.

Komentarze

Zostaw Komentarz