Pandemia Koronawirusa Sars-CoV 2 przyniosła olbrzymie zmiany na świecie. Są one widoczne w każdym aspekcie życia. Od robienia niezbędnych zakupów po metody nauczania w szkołach i na kursach. Bez zmian nie obeszło się także w szkołach językowych, które wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich słuchaczy, tworzą różne, alternatywne formy nauczania. 

Jak wygląda kurs języka obcego w grupach? - przez internet

Nauka zdalna odbywa się w małych, 8-osobowych grupach. Mało liczna grupa sprzyja komfortowi pracy. Zajęcia prowadzone są na żywo. Przygotowane i przedstawiane są na wzór lekcji stacjonarnych. Lektor dokłada wszelkich starań by kurs angielskiego online, przyniósł oczekiwane efekty. Zajęcia odbywają się za pośrednictwem profesjonalnej platformy ZOOM. Dzięki temu kursanci otrzymują nieograniczony dostęp do nagrań z lekcji. Mogą z nich skorzystać w celu utrwalenia materiału o każdej porze. Do rozpoczęcia nauki niezbędne jest urządzenie połączone z internetem, może to być komputer, laptop, tablet, a w skrajnych przypadkach nawet telefon. Kluczowe są słuchawki, dobrze gdyby były wyposażone w mikrofon, jednak nie jest to wymóg, bo ten można zorganizować osobno. Z wyjątkiem angielskiego, możliwa jest także nauka niemieckiego online, jak i również hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego i francuskiego.

Indywidualne zajęcia językowe online

Jest to rozwiązanie dedykowane osobą, które chcą nauczyć się języka obcego, ale nie mogą uczestniczyć w zajęciach grupowych np. z powodu braku czasu. Słuchacz indywidualnie ustala z lektorem terminy spotkań, które odbywają się pośrednictwem komunikatora Skype. W zajęciach wykorzystywana jest wirtualna tablica nauczania. Lektor może umieszczać na niej słówka, udostępnić wideo i nagrania głosowe. Angielski przez Skype to kurs "skrojony na miarę" kursanta. Program nauczania i sposób przekazania wiedzy jest dostosowany do potrzeb osoby nauczanej. Może być elastycznie zmieniany w trakcie kursu. Dodatkowo indywidualne zajęcia przez Skype prowadzone są w zakresie języka niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.

Podsumowanie - przetestuj jedną lekcję

Nauczanie online jest obecnie standardem. Szkoły językowe są jednymi z nielicznych, które robią to dobrze. Istnieje możliwość skontrolowania jakości prowadzenia zajęć poprzez lekcję próbną. Gwarantuje to możliwość podjęcia świadomej decyzji. Warto zainwestować czas we własny rozwój poprzez naukę nowych języków z doświadczonym lektorem. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać.

Komentarze

Zostaw Komentarz