Nietrzymanie moczu to wstydliwy i niezwykle uciążliwy problem, z którym według statystyk zmaga się niemal 15 procent społeczeństwa. Dotyka ono zarówno kobiety, jak i mężczyzn, ale to Panie częściej cierpią na inkontynencję. U większości z nich pojawia się ona w wyniku zmian hormonalnych w okresie menopauzy. Niestety problem może dotyczyć także młodych kobiet i najczęściej wiąże z przebytym porodem, a często jest konsekwencją uszkodzeń okołoporodowych w obrębie mięśni dna miednicy. Inkontynencja zdarza się również u mężczyzn, zarówno młodych jak i starszych. Przyczyn może być wiele i podobnie jak u kobiet różne mogą być rodzaje nietrzymania moczu u panów. 

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu?

Kiedy pojawia się inkontynencja nie warto ukrywać tego faktu i zwlekać z wizytą u specjalisty. Koniecznie należy odwiedzić lekarza, który zleci odpowiednią diagnostykę oraz wdroży właściwe leczenie. A metod jest wiele, wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby. Często wystarczą środki farmakologiczne, aby pozbyć się problemu. Czasami jednak niezbędny będzie prosty zabieg chirurgiczny. Nietrzymanie moczu jest wstydliwym problemem, a osoby nim dotknięte często rezygnują z życia towarzyskiego, a także ze swoich pasji w obawie, że wychodząc z domu, może im się przytrafić nieprzyjemna wpadka. Inkontynencja co prawda nieco utrudnia codzienne funkcjonowanie, ale można sobie z nią skutecznie radzić. Chłonna bielizna czy też odpowiednio dobrane do stopnia istniejącego problemu wkładki urologiczne dla kobiet, jak i mężczyzn dyskretnie i skutecznie chronią odzież przed przemoczeniem, zapewniają uczucie suchości przez cały dzień.

Jakie wkładki na nietrzymanie moczu wybrać?

Na rynku jest wiele rodzajów wkładek urologicznych i pieluchomajtek dedykowanych osobom dotkniętym nietrzymaniem moczu. Znacząco różnią się one od tradycyjnych podpasek i innych środków używanych przez panie w czasie menstruacji. Są przede wszystkim bardziej chłonne, co więcej, ich kształt jest dostosowany do budowy anatomicznej kobiet czy też mężczyzn. Te przeznaczone dla płci pięknej są mocowane do bielizny za pomocą szerokiego paska kleju, co zapobiega ich przesuwaniu. Ich brzegi są dodatkowo zabezpieczone bocznymi osłonkami, efektywnie chroniącymi przed wyciekami. Wkładki urologiczne dla mężczyzn są podobnie zbudowane, ale są dopasowane do ich anatomii, zapewniając panom dyskrecję i komfortowe uczucie suchości. W sklepie internetowym "Inkontynencja.eu" każda osoba dotknięta problemem nietrzymania moczu zaopatrzy się w najwyższej jakości środki higieniczne najbardziej znanych i sprawdzonych producentów, stworzonych z myślą o kobietach i mężczyznach na co dzień zmagającymi się z nietrzymaniem moczu.

Komentarze

Zostaw Komentarz