Zamieszkanie z partnerem to poważna decyzja, która wiąże się z wieloma nowymi wyzwaniami. Będziecie spędzać ze sobą znacznie więcej czasu i dzielić się codziennymi obowiązkami. Odnalezienie się w nowej sytuacji może być początkowo trudne. Co zrobić, by Wasz związek nie ucierpiał z powodu przeprowadzki, a wręcz przeciwnie - stał się dojrzalszy i pełen bliskości? 

Czas dla siebie w związku

Wcześniej, gdy mieszkaliście osobno, każde z Was miało dużo czasu dla siebie. Nie mogliście spędzać każdej chwili razem, dlatego przyzwyczailiście się do spędzania czasu w samotności. Była to dobra okazja, żeby poczytać książkę, wybrać się na trening lub wyjść na kawę ze znajomymi. Teraz gdy mieszkacie pod jednym dachem, możecie robić więcej rzeczy razem. Razem chodzicie na zakupy i gotujecie, razem odpoczywacie lub uprawiacie sport. Warto jednak pamiętać, że każdy z nas potrzebuje czasem odrobiny przestrzeni i czasu dla siebie. Nie powinno się zbytnio osaczać partnera, czy ograniczać mu swobody. Jeśli ma ochotę posiedzieć chwilę w ciszy, wybrać się na samotny spacer czy dokończyć projekt, powinniśmy dać mu taką możliwość. Wykonywanie wszelkich czynności we dwójkę może doprowadzić do niechcianej rutyny i poczucia, że nie możemy już skupić się na sobie i własnych sprawach.

Szczera rozmowa to podstawa

Mieszkanie razem pod jednym dachem może wiązać się z zupełnie nowymi sytuacjami i problemami, z którymi wcześniej nie mieliście okazji się zmierzyć. Z pewnością pojawi się więcej obowiązków i wspólnych wydatków. Zaczniecie odkrywać siebie na nowo i poznawać się od nieznanej wcześniej strony. Bardzo możliwe, że niektóre zachowania partnera nie przypadną do gustu drugiej osobie. To naturalne - w końcu każde z Was wychowało się w innych domach, w których panowały inne zasady. Bardzo ważne jest to, abyście szczerze rozmawiali i dzielili się swoimi odczuciami. Wspólnie musicie stworzyć nowy system funkcjonowania Waszego domu i opracować złoty środek. Nie warto trzymać w sobie emocji i udawać, że wszystko jest w najlepszym porządku, jeśli coś nam nie odpowiada. Lepiej otwarcie i spokojnie rozmawiać, by uniknąć niepotrzebnych konfliktów i nieporozumień.

Dbajcie o siebie i umawiajcie się na randki

Każdy lubi czuć się w swoim domu swobodnie i odpocząć po ciężkim dniu pracy. Wielu z nas marzy jedynie o przebraniu się w dres, zrobieniu herbaty i przykryciu się kocem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że partner najczęściej widzi nas w domu. Nie zawsze ma okazję podziwiać nas w eleganckim, idealnie dopasowanym stroju, w którym chodzimy do pracy. Chodzenie po domu w rozciągniętych i starych koszulkach czy podartych spodniach raczej nie zrobi dobrego wrażenia na naszym partnerze. Oczywiście nie można popadać w skrajności. Nie chodzi tu o przesadne strojenie się i noszenie pełnego makijażu, jednak zawsze warto zadbać o schludny wygląd. Tak, aby czuć się dobrze samemu ze sobą i jednocześnie podobać się partnerowi.

Kolejną ważną sprawą jest umawianie się na randki. Nie powinniście rezygnować z tego nawet, jeśli widujecie się codziennie. Nie doprowadzajcie do sytuacji, w której marnujecie cały weekend na kanapie i wpatrujecie się w telewizor. Raz na jakiś czas wybierzcie się na kolację, do kina czy na wystawę. Wyjedźcie na weekend poza miasto i odkryjcie nowe miejsca. Wprowadzajcie do swojego życia jak najwięcej urozmaiceń, które uchronią Was przed nudą w związku. Organizujcie wolny czas w kreatywny sposób i zadbajcie o swój związek, by nie ograniczył się on do codziennych rozmów o pracy czy domowych obowiązkach.

Komentarze

Zostaw Komentarz