Płyty gresowe są często i chętnie wykorzystywane na zewnątrz pomieszczeń, takich jak tarasy, ogrody czy balkony, ponieważ cechują się doskonałymi właściwościami mrozoodpornymi. Dzięki znakomitym parametrom mogą znajdować się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, ponieważ są twarde i odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.
Specjalna technologia produkcji oparta na wykorzystaniu kwarcu, skalenia i kaolinu, poddanie gresu działaniu wysokiego ciśnienia i wypalania w wysokiej temperaturze sprawia, że jest on produktem o bardzo wielu zaletach.

Płyty gresowe - jakie mają zalety?

Płytki gresowe są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie niskich i gorących temperatur oraz na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzują się dużą gęstością i niską nasiąkliwością, dzięki czemu niestraszna im ulewa ani mokry śnieg. To materiał twardy, który jest odporny na długotrwałą eksploatację i intensywne użytkowanie, dzięki czemu nie poddaje się ścieraniom. Jest także odporny na działanie środków chemicznych i kwasów. Dodatkową jego zaletą jet łatwość do utrzymania w czystości.

Gresy tarasowe - dlaczego warto w nie zainwestować?

Płyty gresowe, które idealnie nadają się na taras, mają grubość 20 mm, dzięki czemu są wytrzymałe i łatwe do położenia. Taki materiał można układać na wiele różnych sposobów i dzięki temu stworzyć przestrzeń nie tylko oryginalną, ale i bardzo estetyczną, która świetnie wkomponuje się do ogólnej aranżacji otoczenia. Na rynku dostępne są różne rozmiary płyt gresowych i w bardzo bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można wybrać produkty świetnie pasujące do elewacji ścian i wyposażenia tarasu.

Płyta tarasowa 20 mm doskonale się nadaje do zastosowania na zewnątrz, ponieważ ze względu na grubość ma wysokie parametry techniczne. Można ją montować na wiele różnych sposobów, zarówno na klej, jak i montaż na specjalnych wspornikach.

Taki gres to idealne rozwiązanie nie tylko na taras, ale także do ogrodu, ponieważ można go położyć na trawie, piasku czy drobnym grysie.

Komentarze

Zostaw Komentarz