Mnóstwo czasu spędzamy na wpatrywaniu się w ekrany swoich komputerów i telefonów. Wielogodzinna praca z wykorzystaniem elektronicznych urządzeń może sprawić, że nasze oczy będą zmęczone. Czynniki, takie jak ostre światło, klimatyzacja w biurze czy zanieczyszczone powietrze również przyczyniają się do wysuszenia i podrażnienia oczu. Poznaj skutecznie sposoby na złagodzenie objawów zmęczonych, suchych i zaczerwienionych oczu. 

Zmęczone oczy - zimna łyżeczka

Niewiele osób wie o tym, że ten mały i niepozorny przedmiot może skutecznie złagodzić ból oczu. Okłady z łyżeczki mogą przynieść nam ukojenie i zwalczyć nieprzyjemne pieczenie oczu. Zimny metal pomaga obkurczyć naczynia krwionośne, zmniejszyć obrzęk oraz szczypanie. Łyżeczkę najlepiej schłodzić w zimnej wodzie lub w lodówce. Zamiast łyżeczki można również użyć ściereczki zamoczonej w zimnej wodzie. Można ją delikatnie zmrozić, dzięki czemu uzyskamy przynoszący ulgę okład.

Okłady z herbaty i… ziemniaków

Być może część z Was słyszała już o tej metodzie. Herbatę warto nie tylko pić, ale również przykładać ją na zmęczone po całym dniu pracy oczy. Taki okład jest bardzo skuteczny i pomaga pożegnać się z problemem wysuszonych i piekących oczu. Tego typu lecznicze okłady można również przygotować z plastrów ogórka lub ziemniaka. Ogórek zmniejsza obrzęk oraz zaczerwienienie oczu. Z kolei surowy ziemniak może przyczynić się do rozjaśnienia skóry i pozbycia się cieni pod oczami. Cienkie plasterki należy włożyć na chwilę do zimnej wody, a następnie pozostawić na oczach na około 5 minut.

Sztuczne łzy z apteki

Pieczenie i swędzenie oczu może być naprawdę uciążliwe i uniemożliwiać nam normalne funkcjonowanie. Jeśli domowe sposoby okażą się nieskuteczne i nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, warto udać się do apteki po tak zwane sztuczne łzy. Warto poprosić o poradę farmaceuty, gdyż wybór kropli nawilżających jest dość duży. Jeśli ból oczu jest naprawdę uporczywy, tanie krople ziołowe mogą okazać się za słabe. Warto przetestować różne metody i łączyć je ze sobą, by leczenie nieprzyjemnych objawów przebiegło pomyślnie. Jeśli domowe sposoby okażą się nieskuteczne, zalecamy udanie się do okulisty.

Komentarze

Zostaw Komentarz