Marzysz o stworzeniu własnej marki modowej? Chcesz poznać tajniki branży modowej od kuchni? Chcesz wiedzieć, jak zabrać się za stworzenie rozpoznawalnej marki, która będzie wyrażała siebie i podkreślała bliskie Ci wartości? Jeśli odpowiedzieliście 3 razy TAK na wszystkie pytania, to znak, aby zainteresować się studiami modowymi. O tym, dlaczego warto i o tym, jak ułatwią Ci stworzenie własnej marki, dowiesz się z tego artykułu!

Pierwszy krok do własnej marki

Wiele osób przerasta to wyzwanie, ponieważ wynika to z nieodpowiedniego podejścia. Rzucanie się na głęboką wodę nie jest dobrym pomysłem. Powodów jest kilka. Pierwszym z nich jest brak wiedzy. Bez jakiejkolwiek wiedzy ciężko o projektowanie komunikacji marki modowej. Drugim błędem jest czerpanie wiedzy z nieodpowiednich źródeł. Niestety kursy w pigułce niejednokrotnie dotykają zagadnień bardzo powierzchownie. Brak znajomości pojęć uniemożliwia ich odpowiednie wdrożenie. Pierwszym krokiem powinno być zatem solidne przygotowanie, która opiera się o zdobywanie wiedzy w profesjonalnym środowisku i pod okiem doświadczonych teoretyków. W ten sposób zdobywasz wiedzę uzupełnioną o praktyczne przykłady. Ma to bardzo dużą wartość, szczególnie na początku drogi, kiedy za każdy błąd możesz zapłacić naprawdę bardzo dużo.

Profesjonalne projektowanie marki modowej

Solidna wiedza jest podstawą, ale co to tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? W tak dynamicznej branży jak modowa, wiedza powinna być przede wszystkim aktualna! Podejście do jej przekazywania powinno być innowacyjne i uwzględniać branżowe nowości. Nie może zabraknąć praktycznych przykładów, analizy błędów i poszukiwania nowych rozwiązań. Kreatywność to drugie imię mody, więc projektowanie marki musi bazować na tej umiejętności. Wiedza powinna być przekazywana w taki sposób, aby rozwijać tę umiejętność. Bardzo ważne jest kompleksowe podejście, ponieważ odzwierciedla ono złożony proces, jakim jest projektowanie marki. Wiedza teoretyczna w połączeniu z praktycznymi umiejętnościami pozwoli na profesjonalne projektowanie marki. Tylko profesjonalizm jest traktowany poważnie w branży, a tym samym pozwala stworzyć profesjonalną markę.

Gdzie nauczyć się projektowania marki?

Profesjonalna uczelnia modowa pomoże Ci rozwinąć tę umiejętność! Studia na kierunku projektowanie komunikacji marki modowej to strzał w dziesiątkę dla wszystkich tych, którzy chcą zmieniać marzenia w rzeczywistość! W odpowiedzi na realne portrzeby, uczelnia Viamoda stworzyła studia licencjackie na tym kierunku. Kilka różnorodnych programów modułu, doświadczeni wykładowcy, a także profesjonalny mentoring otworzą Ci wiele ścieżek kariery w szeroko rozumianym świecie mody. Daj sobie szansę już dziś i odkryj możliwości, jakie daje Ci ten kierunek!
 

Komentarze

Zostaw Komentarz