Betonowe blaty z sukcesem sprawdzają się w kuchniach, łazienkach, restauracjach, barach oraz zewnętrznych strefach rozrywki. Natomiast blaty betonowe kuchenne cechuję funkcjonalność oraz piękno. Są one z natury trwałe i łatwe do czyszczenia, utrzymania.

Dlaczego blaty z betonu?

Betonowy blat kuchenny, którego największą zaletą jest to, iż jego opcje dostosowywania są praktycznie nieograniczone. Będziesz mógł wybrać dokładnie taki kolor i kształt, jaki chcesz, wybrać unikalny profil krawędzi, dodać emblematy lub wypolerować powierzchnię na połysk. Beton może być pozostawiony jego naturalny szary lub zmodyfikowany. Tekstury i wykończenia są dostępne w celu dopasowania do każdego stylu projektowania, w tym tradycyjnego, nowoczesnego, współczesnego, industrialnego lub rustykalnego.

W blatach mogą być odlane niestandardowe elementy, takie jak płyty ociekowe, podkładki lub deski do krojenia. Do mieszanki można dodać dekoracyjne kruszywo szklane lub kamienne, aby uzyskać piękny wygląd przypominający kamień. Możesz też nadać swojemu projektowi nowy wymiar dzięki zintegrowanemu oświetleniu lub logo w formie szablonu.

Trwałość to kolejna pozytywna cecha. Większość wykonawców wzmacnia mieszankę poprzez dodanie włókien szklanych, dzięki czemu blat jest wyjątkowo mocny i wytrzymały. Wzmocnienie pozwala na uzyskanie długich, płynnych przestrzeni, które nie są możliwe w przypadku granitu lub innych materiałów. Dodatkową zaletą jest to, że beton wzmocniony jest włóknem szklanym, dzięki czemu jest znacznie mniej podatny na pękanie.

Betonowy blat kuchenny jest niestety trochę podatny na plamy, więc musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Należy pamiętać, że niestandardowe blaty wymagają czasu, aby je zaprojektować oraz wykonać. Wreszcie, ich rękodzielniczy charakter oznacza, że możesz zapłacić więcej z powodu wymaganej pracy. Jednakże są to materiały najwyższej jakości, zwiększają tym samym długoterminową wartość domu, co czyni je dobrą inwestycją.

Zalety betonowych blatów kuchennych:

Duża odporność na uszkodzenia oraz zarysowania. Blaty nie tracą głębi koloru. Jest niepowtarzalny, karzy blat jest jedyny w swoim rodzaju. Trwały oraz wytrzymały. Przewyższa wszystkie inne rodzaje blatów w trwałości. Brak spoin, połączeń, eliminuje występowanie brudu w szczelinach. To tylko część z wielu zalet betonowych blatów do kuchni. Blaty betonowe są pewnym, trafionym wyborem dla uzyskania oryginalnej kuchni, podkreślenia jej stylu.

Komentarze

Zostaw Komentarz