Przy wyborze kierunku studiów należy mieć oczy szeroko otwarte. Oferta kierunków studiów turystycznych jest duża i zróżnicowana tematycznie. Nie wszystkie kierunki studiów przekazują tę samą wiedzę. W zależności od kierunku studiów otwierają się przed Tobą zupełnie inne perspektywy zawodowe.

Zarządzanie turystyką i studia biznesowe

Wiele programów studiów nosi nazwę Zarządzanie turystyką. Od pierwszego semestru wszystko kręci się wokół turystyki i jej aspektów biznesowych. Istnieje jednak również szeroka gama kierunków biznesowych, które dopiero w drugiej połowie kursu zajmują się dogłębnie tematyką turystyczną. Chociaż związane z tym możliwości kariery są bardzo podobne, programy studiów różnią się zakresem tematów związanych z turystyką.

Specjalne tematy turystyczne

Ponadto, istnieje wiele innych programów studiów, które nie tylko zajmują się zarządzaniem turystyką, ale także koncentrują się na innych aspektach. Tak jest na przykład w przypadku studiów, które nie tylko zajmują się turystyką, ale także hotelarstwem lub zarządzaniem wydarzeniami i łączą te trzy aspekty.

Kierunki takie jak turystyka zdrowotna, turystyka sportowa czy turystyka zrównoważona są idealne dla osób, które mają już bardzo sprecyzowane wyobrażenie o swoim wymarzonym kierunku studiów i od samego początku chcą się specjalizować w określonej dziedzinie.

Istnieją również inne ekscytujące możliwości studiowania: Na przykład, jeśli jesteś fanem geografii i chcesz dowiedzieć się, jak turystyka wpływa na rozwój miast i regionów, możesz dać upust swojej energii w programach studiów o tej samej nazwie.

Doświadczenie za granicą i znajomość języków obcych

Turystyka jest tematem międzynarodowym. Nie ulega wątpliwości, że język angielski lub inne języki obce są częścią programu nauczania na wszystkich kierunkach studiów. Jeśli naprawdę chcesz wyjechać za granicę w trakcie studiów, np. w formie stażu lub semestru za granicą, powinieneś poszukać programów z zakresu zarządzania turystyką międzynarodową. Jednak wiele innych kierunków studiów turystycznych również oferuje taką możliwość - dlatego warto studiować na Naszej uczelni!

Treść programów nauczania

W programach studiów licencjackich, które koncentrują się na rekreacji i turystyce, nauczysz się metod i instrumentów zarządzania strategicznego, jak również aspektów usług rekreacyjnych. W ten sposób treści związane z zarządzaniem biznesem pojawiają się w programie nauczania obok tematów związanych z rekreacją. To interdyscyplinarne połączenie studiów biznesowych z zarządzaniem turystyką, zarządzaniem czasem wolnym, geografią i innymi przedmiotami oferuje Ci wieloaspektowe wykształcenie.

Typowe treści studiów to: Studia biznesowe w zakresie Turystyki i Rekreacji. Zarządzanie rekreacją i kulturą. Marketing w dziedzinie rekreacji i turystyki. Finansowanie i kontrola. Zarządzanie przedsiębiorstwem. Komunikacja międzykulturowa. Przedsiębiorczość. Rozwój regionalny i zrównoważony rozwój. Psychologia turystyki, socjologia turystyki. Pedagogika czasu wolnego i turystyki. Nowe media, e-turystyka

Komentarze

Zostaw Komentarz