Internet odgrywa w naszym życiu coraz większą rolę. Nie tylko na poziomie osobistym, ale również instytucjonalnym i państwowym. Jest to z pewnością duże ułatwienie. Niestety, przetrzymywanie różnych danych i informacji w sieci obarczone jest ryzykiem ich kradzieży lub utraty. Dlatego na znaczeniu zyskuje bezpieczeństwo teleinformatyczne. Zapotrzebowanie na ludzi wykształconych w tym kierunku z pewnością będzie rosnąć. Warto więc wziąć pod uwagę ten kierunek studiów.

Gdzie studiować cyberbezpieczeństwo?

Studia podyplomowe cyberbezpieczeństwo to propozycja od Warszawskiej Wyższej Szkoły Biznesu. Kierunek powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę zabezpieczenia cyfrowych przestrzeni. To innowacyjny i autorsko opracowany program, który przygotowuje studentów do stawienia czoła szeregom problemów związanych ze zminimalizowaniem ryzyka korzystania z sieci. Uczestnicy kursu nabywają wiedzy i umiejętności związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym IT, planowaniem i wdrażaniem procedur bezpieczeństwa, prawa związanego z bezpieczeństwem w sieci, audytów cyberbezpieczeństwa, cyber wywiadu i zabezpieczeń kryptologicznych. Studenci zapoznają się również z socjologią zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Jak wyglądają studia z cyberbezpieczeństwa?

Studia podyplomowe cyberbezpieczeństwo składają się z dwóch semestrów. Zajęcia mają formę wykładów i laboratoriów. Osoby wykładające to renomowani eksperci i praktycy. Wśród kadry znajdują się osoby, które prowadzą własną praktykę związaną z cyberbezpieczeństwem. Student ma okazję do odbycia praktyk w prestiżowych firmach, co uatrakcyjni jego CV i pomoże mu znaleźć pracę po zakończeniu kursu. Uczestnik studiów jest przygotowywany do pracy zarówno w prywatnych, jak i państwowych placówkach. Ponieważ jest to nowy kierunek, imponuje on wielu pracodawcom, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy w przestrzeni internetowej. Z kolei absolwent zyskuje najnowszą wiedzę o stosowanych zabezpieczeniach, dzięki czemu od razu jest gotowy do efektywnej pracy i rzetelnego wypełniania swoich obowiązków domowych.

Branża związana z cyberbezpieczeństwem odgrywa rosnącą rolę. Przed specjalistami w tej dziedzinie stale stawiane są coraz to nowsze wyzwania, dlatego pracy w tym sektorze nie brakuje. To nie tylko rozwijająca się i perspektywiczna dziedzina. To często także misja społeczna i ochrona danych, które nigdy nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Kurs jest ciekawy, innowacyjny i zaprojektowany tak, że każdy uczestnik staje się ekspertem w tej dziedzinie.

Komentarze

Zostaw Komentarz