Bezpieczny transport towarów nie były możliwy bez ich umiejętnego zapakowania. Do tego celu wykorzystuje się często folię typu stretch.

Folia stretch – zastosowanie

Stretch to wytrzymała, a jednocześnie elastyczna i rozciągliwa folia, która jest wykorzystywania do pakowania przedmiotów na przykład w celu przygotowania ich do wysyłki pocztą.

Folia stretch to rozwiązanie, które z uwagi na swoje liczne atuty jest powszechnie wykorzystywane przede wszystkim w przedsiębiorstwach działających w branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Oczywiście, to nie jedyne możliwe zastosowanie folii stretch. Jest ona chętnie stosowana także w takich podmiotach jak między innymi:

- gabinety kosmetyczne,
- sklepy,
- oraz wiele innych firm (biura itd.), a nawet gospodarstw domowych. 

Tak szerokie możliwości zastosowania nie powinny nikogo dziwić. Różnego rodzaju przedmioty są przecież wysyłane każdego dnia niezależnie od tego, czy mowa jest o sklepie internetowym, czy też dotyczy to biura rachunkowego, firmy informatycznej itd.

Owinięcie przedmiotów folią pozwala na ich ochronę przed zanieczyszczeniem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (śnieg, deszcz). Rozwiązanie to można wykorzystywać niezależnie od gabarytów oraz kształtu przedmiotu. Części komputerowe, pudełko ze smartfonem, ubrania, a nawet artykuły budowlane – wszystko to można ochronić z wykorzystaniem folii typu stretch.

Folia stretch – rodzaje. Jaki typ folii stretch wybrać?

W obecnych czasach można wyróżnić różne rodzaje tego rozwiązania. Do najpopularniejszych należą:

- czarna folia stretch,
- przezroczysta folia stretch.

To, jaki typ folii należy wybrać, jest uzależnione przede wszystkim od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Obie typy folii można zakupić za pośrednictwem oferty https://izipak24.pl/produkty/folie/stretch,2,6849.

Szczególnie często wykorzystywana jest folia stretch czarna. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wariant ten pozwala na zachowanie dyskrecji przesyłki. Czarna wersja kolorystyczna to dobry pomysł w przypadku transportu cennych przedmiotów.

Ciekawym rozwiązaniem jest również folia stretch przezroczysta. Podobnie jak folia w czarnej wersji kolorystycznej, cechuje się ona wytrzymałością oraz wysokim poziomem rozciągliwości. Jest ona także bardziej atrakcyjna pod kątem wizualnym i pozwala na szybką identyfikację zapakowanych przedmiotów – może być to konieczne np. w przypadku pakowania towarów w halach magazynowych (w celu uniknięcia pomyłki podczas ich dalszego transportu). Z drugiej strony, jej przezroczysty charakter oznacza zarazem poważną słabość. Otóż, towary wystawione przez dłuższy czas na działanie słońca mogą zblaknąć.

Komentarze

Zostaw Komentarz