Produkcja mebli wymaga zastosowania wielu specjalistycznych narzędzi, dzięki którym wyroby będą na najwyższym poziomie. Cięcie i oklejanie płyt wiórowych, oklejanie blatów, wykonywanie otworów montażowych i pod zawiasy można wykonywać tradycyjnymi technikami obróbki materiału lub wykorzystywać do tego celu bardziej zaawansowane technologie. Do jednym z najnowocześniejszych i dających doskonałe rezultaty należy frezowanie CNC. Co to takiego i dlaczego ta metoda pozwala uzyskać najlepszej jakości mebel? Odpowiemy w poniższym artykule.

Co to jest i na czym polega frezowanie CNC?

CNC to komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych, dzięki któremu frezowanie odbywa się płynnie i bardzo precyzyjnie. Ta nowoczesna metoda obróbki skrawaniem przy użyciu frezarki sterowanej numerycznej pozwala uzyskać najwyższe standardy jakości produkowanych mebli. Polega na tym, że najpierw operator tworzy cyfrowy projekt, który ma wykonać, a następnie musi przetworzyć go do postaci planu, sterującego narzędziem i odpowiednio zaprogramować, po czym następuje właściwa obróbka. Ogromną zaletą tej technologii jest to, że operator może monitorować proces obróbki skrawaniem na monitorze graficznym i zaprogramować mikrokomputer zgodnie ze wszystkimi wytycznymi.

Dlaczego jest to najlepsza metoda na uzyskanie najwyższej jakości mebla?

To technika, która pozwala uzyskać doskonałe rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Jej zalety to wysoka precyzja, powtarzalność i szybkie tempo pracy. Dzięki wykorzystaniu tej technologii można bardzo dokładnie obrabiać nawet skomplikowane kształty, a nawet wykonywać detale i zdobienia zachowując bardzo dużą dokładność. Metoda frezowania CNC jest z powodzeniem wykorzystywana w branży meblarskiej, ponieważ doskonale się sprawdza zarówno w produkcji masowej, jak i przy wytwarzaniu poszczególnych, skomplikowanych elementów. Dzięki tej technologii można uzyskać najwyższej jakości produkt finalny o powtarzalnych rozmiarach i powierzchni. Chcąc mieć oryginalne meble, warto je zamówić w profesjonalnej firmie. 

Najlepszej jakości usługi stolarskie

Przy wyborze mebli należy zwrócić uwagę nie tylko na ich walory użytkowe, ale także na sposób wykonania i atrakcyjny wygląd. Dlatego warto rozejrzeć się za rzetelnym i godnym zaufania producentem. Do takich niewątpliwie należy firma DeGosh z Konina, która posiada własną stolarnię i oferuje wysokiej jakości usługi stolarskie i frezowanie metodą CNC.
Obrabiamy w krótkim czasie różne rodzaje materiału, takie jak lite drewno, sklejka, MDF, HDF, płyty laminowane i inne materiały, m.in. tworzywa sztuczne, styrodur, PCV. Wszystkie nasze meble to perfekcja w każdym calu.

Komentarze

Zostaw Komentarz